Czym jest team-building?

Wyrażenie to pochodzi z języka angielskiego i stanowi połączenie dwóch słów: team (drużyna, zespół) i building (budowanie, tworzenie). Jest to zatem budowanie zespołu realizujące się poprzez różne formy aktywności i zabawy, które wykonują jego uczestnicy. Poszczególne zadania i czynności, szczegółowo wcześniej zaplanowane, mają na celu nie tylko wspólną zabawę i integrację, ale przede wszystkim wypracowanie w grupie umiejętności pracy zespołowej.

Team building to proces, który polega na zaaranżowaniu pewnej niecodziennej dla uczestników sytuacji. W odmiennych od normalnych warunkach mają oni niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich indywidualnych zalet, ale ujawniają się także ich wady. W czasie realizacji poszczególnych zadań w grupie w naturalny sposób wyłaniają się liderzy, którzy zarządzając zespołem mają okazję zaprezentować swoje zdolności przywódcze. Jednocześnie następuje podział innych obowiązków, a związane z nimi osoby zyskują szansę do wykazania się swoją kreatywnością.

Zadania, które trzeba wykonać, nie wymagają od uczestników wysokiej sprawności fizycznej, dzięki czemu właściwie każdy może wziąć w nich udział. Konkurencje są przygotowywane w taki sposób, aby były niemożliwe do realizacji przez jedną osobę, natomiast przy odpowiedniej organizacji i zgraniu nie sprawiają problemu zespołowi. Liczy się wzajemne zaufanie, umiejętność słuchania innych i osiągania kompromisów oraz nastawienie na wspólne osiągnięcie wyznaczonego celu – a więc te wartości, które są przydatne także podczas codziennej pracy a zawdzięczamy je właśnie motywacji jaką jest team building.

Nasza oferta

Organizowane przez nas imprezy w formie team building pozwalają uczestnikom poznać swoje mocne i słabe strony, niezależnie od codziennych sytuacji w firmie. Poza biurem pracownicy są bardziej chętni do nawiązywania trwalszych relacji, co przekłada się na efekty ich wspólnej pracy. Aktywności, które przygotowane są dla zespołów, pozwalają kreować relacje między ich członkami, dostarczają emocji, niejednokrotnie stanowią wyzwanie, ale najważniejsze, że wszystko odbywa się w atmosferze zabawy i radości. Organizacja imprez przez naszą firmę stanowi gwarancję wspaniale spędzonego czasu!

 • Budowa Katapult
 • Walka na katapulty tylko pozornie jest prosta – w naszej zabawie, aby móc zwyciężyć przeciwnika, trzeba je sobie najpierw zbudować. To także niełatwe zadanie – po drodze czeka na Was mnóstwo ekscytujących zadań, których wykonanie doprowadzi do wygranej.

 • Śladami Sherlocka Holmsa
 • To coś w sam raz dla fanów genialnego detektywa wykreowanego przez Artura Conan Doyla i innych miłośników kryminalnych zagadek, którzy chcą wziąć udział w fascynującej przygodzie, sprawdzić swój spryt i spostrzegawczość. Dreszczyk emocji gwarantowany!

 • Szybcy i Wściekli (Budowa samochodów)
 • Jeden z najbardziej rozchwytywanych scenariuszów teambuildingu. Prawdziwa gratka dla konstruktorów. Wspólna zabawa polega na zbudowaniu oryginalnego modelu pojazdu i wraz z nim wzięciu udziału w wyścigu rodem z amerykańskiego filmu z Vinem Dieslem. Na każdym etapie uczestnicy muszą zmierzyć się z rozmaitymi przeszkodami.

 • Budowa Tratw
 • Mnóstwo wyzwań i trudności, zrealizowanie których kończy się wspaniałą zabawą na spływie kajakowym. Budując tratwy uczestnicy uczą się pracy grupowej, ćwiczą swoje umiejętności przywódcze i dążą do osiągnięcia wspólnego celu – dotarcia na metę jako zwycięzcy.

 • Scenariuszowe Gry Miejskie
 • Prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni, której program stworzony jest w oparciu o indywidualne potrzeby Twojej drużyny. Stosowanie odpowiednich narzędzi i własna wiedza nie wystarczą, by osiągnąć sukces – tu liczy się przede wszystkim współpraca i zaangażowanie

 • Kręcenie Reklamy
 • Nietypowe, niezwykle ciekawe połączenie rozrywki i firmy szkolenia. Kręcenie reklamy to świetna zabawa dla uczestników po obu stronach kamery. Pozwól swojej drużynie poczuć się jak na profesjonalnym planie filmowym i obserwuj, jak rozwija swoją kreatywność!

 • i wiele, wiele innych...

Wyślij zapytanie: biuro@akademiaimprez.pl lub zadzwoń 506-16-15-90
Przygotujemy Ofertę SPecjalnie Dla Twojej Firmy!